Ana Sayfa  /  SİYASET  /  Niyazi Nefi Kara'dan Cumhurbaşkanına TTB ve TBB Tepkisi
  • Facebook da Paylaş
Niyazi Nefi Kara'dan Cumhurbaşkanına TTB ve TBB Tepkisi
  • 07-02-2018
  • 0 yorum
  • 265 okunma
AKP Genel Başkanının haftalık grup toplantısında Türk Tabipler Birliği ile Türkiye Barolar Birliği’nin isimlerinden Türk ve Türkiye kelimelerinin çıkarılacağına dair açıklamasına CHP’nin hekim milletvekilinden tepki geldi.

Daha önce tabip odası yöneticiliği de yapmış olan CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) yerli ve milli olmadığı gerekçesi ile isimlerinden Türk ve Türkiye kelimelerinin Bakanlar Kurulu kararı ile kaldırılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “TTB ve TBB’nin yerli ve milli olmadığını kendisi her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldığına dair beyanat vermiş birisi mi söylüyor?” diyerek tepki gösterdi.

TTB ve TBB’nin alanlarında yaptıkları çalışmalar ile dünyada saygı duyulan kurumlar olduğunun altını çizen Kara, yapılan bu açıklamanın daha önce kurumlardan “T.C.” yazılarını kaldıran zihniyetin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk düşmanlığının tekrardan nüksetmesi olduğunu belirtti.

Bu Karar İdeolojik Bir Düşmanlığın Yansıması

TTB’nin 6023 sayılı kanunla kurulmuş bir kamu kurumu niteliği taşıdığını ve halkının sağlığını korumayı öncelediğini belirten CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, “Devletin vatandaşlarına eşit, ulaşılabilir, ücretsiz ve nitelikli bir sağlık hizmetini anayasa gereği sunması gerekirken AKP’nin sağlığı ticari bir metaya dönüştüren ve doktoru tüccar hastayı müşteri haline getiren politikalarına rağmen Türk Tabipler Birliği ve bağlı Tabip Odaları her zaman halkın kolay ulaşabileceği ve ücretsiz bir sağlık hizmetine erişebilmelerini, meslek ahlakını korumayı ve nitelikli bir tıp eğitimi verilmesini öncelemiştir. TTB’nin halkı ve sağlığını önceleyen bu politikaları ise iktidarın rant politikaları ile ortaklaşmadığı için özellikle AKP’nin düşmanlığını kazanmıştır. İdeolojik olarak ele geçiremedikleri, Dünya Tabipler Birliği’ne de üye olan TTB’nin isminden Türk kelimesinin çıkarılacak olması da bu düşmanlığın ve hırsın bir yansımasıdır. Siz manda ve himayeciler adından Türk kelimesini çıkarsanız dahi Türk Tabipleri, Milli Mücadele’nin ruhundan ve Tıbbiyeli Hikmet’in izinden gitmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.  

 

GENEL YAYIN YÖNETMENİ; Cafer DİBEKCİ 
HABER MÜDÜRÜ ; Cafer DİBEKCİ
REKLAM EDİTÖRÜ & SPİKERİ; Gözde AYDAR
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi 
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
Gmail:07habermagazin@gmail.com
 
www.07habermagazin.com.tr
www.07haber.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07habermagazin.com
www.07antalyahaberleri.com
www.Antalyasporhaberleri.com
www.antalyatempo.com
www.07indirimkarti.com
 
 
 
 
 

 

Kaynak;Niyazi Niyazi KARA 
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi

Tüm hakları saklıdır ® 2014 ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi