Ana Sayfa  /  YAŞAM  /  Müge Anlı, Cumhurbaşkanı ve eşini konuk etti
  • Facebook da Paylaş
Müge Anlı, Cumhurbaşkanı ve eşini konuk etti
  • 01-02-2018
  • 0 yorum
  • 414 okunma
Tarihi bir yayın yapan Müge Anlı’da, eğitim seferberliği ilan edildi.

Usta Gazeteci Müge Anlı “Ülkemizde okuma-yazma bilmeyen kalmasın” dedi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan o çağrıya olumlu yanıt geldi.

“Ülkemizde okuma- yazma bilmeyen kalmasın” çağrısı üzerine, eşi Emine Erdoğan’la birlikte Müge Anlı’nın programına konuk olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim seferberliği başlattıklarını açıkladı.

 

 

“Siz istiyorsanız devletimiz bu çağrıyı yanıtsız bırakmaz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seferberliğin 1 Şubat 2018 tarihi itibariyle tüm ülkede başladığını vurguladı. Cumhurbaşkanı okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşları, evlerine en yakın okula ya da halk eğitim merkezine kayıt yaptırmaya davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Okuma-yazma ile ilgili yaptığınız çalışmaları yakından takip ediyorum. Programınızda okuma-yazma talebinde bulunan vatandaşlarımızı görünce benim heyecanım daha da arttı. Bu yolda gereken her ne varsa yapacağız. Programınıza ve tüm izleyenlerinize çok teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Emine Erdoğan ise; “Ülkemizin derin bir yarası olan okumaz-yazma oranımızı iyileştirmek için ben de elimden ne geliyorsa halkımız için yapacağım” diyerek Müge Anlı’ya destek verdi.

Okuma-Yazma öğrenene İlkokul diploması şansı

Eğitim seferberliğinin ayrıntılarını açıklayan Usta Gazeteci Müge Anlı, okuma-yazma öğrenmek isteyen tek bir kişi için bile sınıf açılacağını söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın hızlı okuma yazma kurslarına her yaştan vatandaş kayıt yaptırabilecek. 2 ay sürecek olan kursu başarıyla tamamlayanlar okuma-yazma belgesi alacak. Belgeler, Cumhurbaşkanlığı’nın düzenleyeceği büyük bir törenle takdim edilecek.

 

2 ay boyunca 80 saat süren eğitimi tamamlayanlar, devamında 180 saatlik daha eğitim alındığında ilkokul diploması sahibi olacak.

Ayrıca okuma-yazma dersleri, TRT Okul’daki yayımlarla da desteklenecek.

Diploması olduğu halde okuyup yazamayan vatandaşlar da ülke genelinde açılacak okuma-yazma kurslarından yararlanabilecek.

 
GENEL YAYIN YÖNETMENİ; Cafer DİBEKCİ 
HABER MÜDÜRÜ ; Cafer DİBEKCİ
REKLAM EDİTÖRÜ & SPİKERİ; Gözde AYDAR
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi 
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
Gmail:07habermagazin@gmail.com
 
www.07habermagazin.com.tr
www.07haber.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07habermagazin.com
www.07antalyahaberleri.com
www.Antalyasporhaberleri.com
www.antalyatempo.com
www.07indirimkarti.com
 
 
 

 

 

Kaynak;Melike BİLİCİ
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi

Tüm hakları saklıdır ® 2014 ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi