Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Konyaaltı Sahili’ne ANTBİS
  • Facebook da Paylaş
Konyaaltı Sahili’ne ANTBİS
  • 14-02-2018
  • 0 yorum
  • 338 okunma
Başkan Menderes Türel, Konyaaltı Sahili boyunca ANTBİS istasyonları kurarak, vatandaşlara bisikletle istediği yere ulaşabilme imkanı sağlayacaklarını söyledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Uluslararası Bisiklet Birliği’nin 2018 takviminde 2.2 kategorisinde 4 günlük etaplı yol yarışı olarak yer alan Tour of Antalya’nın tanıtım toplantısına katıldı. 22-25 Şubat tarihleri arasında 20 ülkeden 25 takım ve 175 sporcunun mücadele edeceği yarışmanın önemine işaret eden Türel, “Turizmin ve tarımın başkenti olarak markalaşan şehrimizi sporun da başkenti olarak markalaşmasına gayret ediyoruz. Son derece önemli çalışmalara imza atıyor bu tür organizasyonları da gönülden destekliyoruz. Buna benzer etkinlikleri ne kadar arttırabilirsek, Antalya’nın marka değerine o kadar ciddi katkı koymuş oluruz” dedi. Bisiklet sporunun insanların hayatını kolaylaştıran ve onları sağlıklı kılan bir spor dalı olduğunu belirten Türel, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Antalya’da çocuk, genci, yaşlısı herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Sadece ASFİM’lerde; spor fitness merkezlerimizde 150 binin üzerinde vatandaşımız spor yapabilme imkanını buluyor. Bisiklet sporunu da bir alışkanlık haline getirmek bir şehir kültürüne dönüştürmek çabasındayız” diye konuştu.

Kopenhag örneği
Dünya Sağlık Örgütü Başkanlar Zirvesi için gittiği Danimarka’nın başkenti Kopenhag’dan yeni döndüğünü kaydeden Başkan Türel, şunları söyledi; “Bu toplantıya ayağımın tozuyla bir bisiklet şehri Kopenhag’dan geliyorum. Ve bisikletin nasıl bir yaşam biçimi olduğuna bir kez daha şahitlik ettim. Kopenhag 1 milyon nüfuslu. Merkezde 500 bin nüfus var ama 560 bin bisiklet bulunuyor. Raylı sistem araçlarında bisikletler için vagonlar var ve bisikletle yolculuk ediyorlar. Tam bir yaşam biçimi haline gelmiş. Tabi yolda geziyorken böylesine sporla içi içe yaşamayı alışkanlık hatta kültür haline getirmiş bir şehirde obeziteye rastlamak, kilolu insana rastlamak mümkün değil.”

İstasyonlar kurulacak
Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya’da da bir benzer çalışmayı yürüttüklerini ifade eden Türel, şunları aktardı; “Antalya’mızda biliyorsunuz bisiklet yollarımız yeni yapılan, yeni hizmete açılan caddelerde planlandı ve planlanmaya devam ediyor. Ama bunların içerisinde ring oluşturacak, süreklilik sağlayacak bir bağlantı eksikliği var. Şimdi bu projeyi yürütüyoruz. Önümüzdeki haftalarda bu çalışma tamamlanacak. Antalya bisikletle ulaşımda coğrafi açıdan avantajlara sahip. Şimdi Konyaaltı Sahil Projemizde ANTBİS, yani kartlı bisiklet hizmetimizi vereceğiz. Adeta bir toplu ulaşım hizmeti gibi 6 kilometrelik Konyaaltı Sahili boyunca istasyonlar kurarak, vatandaşımıza bisikletlerle istediği yere ulaşabilme imkanı sağlayacağız.”

 

GENEL YAYIN YÖNETMENİ; Cafer DİBEKCİ 
HABER MÜDÜRÜ ; ZEYNEP ÖZDEMİR
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi 
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
Gmail:07habermagazin@gmail.com
 
www.07habermagazin.com.tr
www.07haber.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07habermagazin.com
www.07antalyahaberleri.com
www.Antalyasporhaberleri.com
www.antalyatempo.com

www.07indirimkarti.com

 

 

 

Kaynak;DHA

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi

Tüm hakları saklıdır ® 2014 ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi