Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Kaleiçi'nin tanıtım eksikliği giderilmeli
  • Facebook da Paylaş
Kaleiçi'nin tanıtım eksikliği giderilmeli
  • 13-02-2018
  • 0 yorum
  • 178 okunma
ANTALYA'nın tarihi bölgesi Kaleiçi'nin yurt dışında daha çok tanıtılarak marka değerini yükseltmek için çalışma başlatan Kalekapısı Esnafını Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) Başkanı Hasan Kilit, Kaleiçi ile ilgili önemli çalışmaların olduğunu söyledi.

Kaleiçi'nin simgelerinden Yivli Minare'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girmesinin mutluluk verdiğini hatırlatan KALEDER Başkanı Kilit, bölgenin tamamen UNESCO listesine yazdırılması için çalışma yaptıklarını aktardı. Kilit, "Bu ve buna benzer çalışmalarımızla yurt dışındaki tanıtımımızı artırırsak Kaleiçi hak ettiği değeri görecek. Kaleiçi 3 bin yıldan bu yana yaşayan medeniyetlerin gelip geçtiği bir yer. Yivli Minare'nin ardından Kaleiçi sınırlarında bulunan 21 farklı ören yerini de listeye aldırmak için çalışıyoruz. Hedefimiz tüm Kaleiçi'ni UNESCO listesine sokmak" dedi.

KALEİÇİ ESNAFINA ZOR MÜŞTERİ EĞİTİMİ

Kaleçi'nin yurt dışında tanıtım sorunu olduğunu, bunu aşmak için dünyanın önemli turizm fuarlarında ITB Berlin ve Hollanda'da gerçekleştirilen Utcrecht'te, Kaleiçi'nin tanıtımını yaptıklarını anlatan Kilit, "Sadece tanıtımla sınırlı kalmıyoruz. Aynı zamanda 4 mahallesi bulunan Kaleiçi'ndeki 1200 esnafa AESOB işbirliğiyle 'Zor Müşteri Eğitimi' aldırıyoruz. Bu eğitimlerde ülkelerine göre turistler nelerden hoşlanır, nelerden hoşlanmaz onları anlatıyoruz. Örneğin bir Rus turistin elma çayına bayıldığını, Almanların ise siyah çay sevdiğini hatırlatıyoruz. Turist alışveriş yapsın veya yapmasın mutlaka çay veya kahve gibi ikramlarda bulunulmasını söylüyoruz. Çünkü en önemli reklam ülkesine dönen turistin yakınlarına anlattıkları" diye konuştu.

Kaleiçi'de yapılmış 68 beton bina olduğunu ve bölgenin doğallığını bozduğunu anlatan Kilit, "Para bulunduğu taktirde bu binaları yıkarak Kaleiçi evleri inşa edeceğiz. Bölgeyi eski nostaljik günlerine kavuşturacağız" dedi.

 

GENEL YAYIN YÖNETMENİ; Cafer DİBEKCİ 
HABER MÜDÜRÜ ; Cafer DİBEKCİ
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi 
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
Gmail:07habermagazin@gmail.com
 
www.07habermagazin.com.tr
www.07haber.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07habermagazin.com
www.07antalyahaberleri.com
www.Antalyasporhaberleri.com
www.antalyatempo.com

www.07indirimkarti.com

 
 
 
 
 
 
 

 

 

Kaynak;DHA
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV