Ana Sayfa  /  SİYASET  /  CHP PM'de tek Antalyalı
  • Facebook da Paylaş
CHP PM'de tek Antalyalı
  • 10-02-2018
  • 0 yorum
  • 234 okunma
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36'ıncı Olağan Kurultay'da seçilen yeni Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleriyle önce Anıtkabir'i ziyaret etti ardından bir araya geldi. PM'de Antalya'dan tek isim yer aldı.

CHP'de yeni oluşan PM, tüzük gereği bugün toplantıya çağrıldı. Kılıçdaroğlu, toplantı öncesinde yeni seçilen PM ve YDK üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. Ardından Anıtkabir özel defterin imzalayan Kılıçdaroğlu Anıtkabir özel defterine şunları yazdı: "Sayın Genel Başkanım, Aziz Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 36'ncı Olağan Kurultayında seçilen yeni Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerimizle huzurundayız. Partimizin ilk kurultayı kabul ettiğimiz Sivas Kongresi'nden günümüze fikirlerin yolumuzu aydınlatıyor, demokrasi mücadelemize güç ve cesaret veriyor. Devrimlerinin savunucusu olarak bizler ülkemize tam demokrasiyi, eksiksiz bir adaleti ve tüm vatandaşlarımızı kuşatan huzuru hakim kılmakta kararlıyız. Bu duygularla, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte iki büyük eserinden biri olarak nitelendirdiğim Cumhuriyet Halk Partisi'nin, 36'ncı Olağan Kurultayı'nda delegelerimizin özgür iradesi ile seçilmiş yeni yönetim kadroları olarak bizler, aziz hatıran önünde saygı ile eğiliyoruz."

ÇETİN OSMAN BUDAK

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra  Türkiye'nin İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün kabrini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu buradaki programın ardından PM toplantısına başkanlık etmek için genel merkeze geçti.

PM heyetinde Antalyalı olarak sadece CHP Genel Başkan Yardımcısı da olan Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak yer aldı. Geçtiğimiz kurultayda Devrim Kök ve Niyazi Nefi Kara'nın da aralarında bulunduğu bazı Antalya milletvekilleri ile Antalya'dan çok sayıda isim PM'ye aday olmuş ancak seçilecek yeterli oyu alamamışlardı. Budak, Kılıçdaroğlu'nun listesinden girdiği seçimi kazanmıştı.

 

GENEL YAYIN YÖNETMENİ; Cafer DİBEKCİ 
HABER MÜDÜRÜ ; Cafer DİBEKCİ
REKLAM EDİTÖRÜ & SPİKERİ; Gözde AYDAR
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi 
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
Gmail:07habermagazin@gmail.com
 
www.07habermagazin.com.tr
www.07haber.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07habermagazin.com
www.07antalyahaberleri.com
www.Antalyasporhaberleri.com
www.antalyatempo.com
www.07indirimkarti.com
 
 
 

 

 

Kaynak;HABER MERKEZİ
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi

Tüm hakları saklıdır ® 2014 ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi