Ana Sayfa  /  TEKNOLOJİ  /   Çinli Vivo, Face ID’den daha iyisini yaptı!
  • Facebook da Paylaş
Çinli Vivo, Face ID’den daha iyisini yaptı!
  • 28-06-2018
  • 0 yorum
  • 2845 okunma
Akıllı telefon pazarını yavaş yavaş ele geçiren Çinli markalar Apple’ın 10. yılına özel olarak geliştirdiği iPhone X modelinde yer alan Face ID özelliğinden çok daha iyisini yaptıklarını duyurdu. İşte Vivo Time of Flight!

Time of Flight, Face ID teknolojisinden 10 kat daha hızlı!

Dünyada ilk defa ekrandan parmak izi okuma teknolojisini kullanan marka olan Vivo ardından açılıp kapanan bir mekanizmaya sahip kamerayla çerçevesiz tanımına en uygun akıllı telefonu piyasaya sürmüştü.

Şimdi ise şirket Apple’ı karşısına alarak Face ID teknolojisinde çok daha iyisini yaptıklarını iddia etti. Time of Flight (TOF) olarak isimlendirilen bu sistem, yayılan ışığın özneden tekrar sensöre gelmesini hesaplayarak ortamın 3 boyutlu haritasını çıkartıyor.

Yüzünüzü 3 metre içerisinde en doğru biçimde tanıyabilen bu sensör, üç boyutlu fotoğrafçılığı da mümkün kılıyor. Bu sayede kişilerin tüm vücutlarını tarayabilen sistem sayesinde sanal kıyafet deneme sistemini de ilerleyen dönemde kullanabileceğiz.

Yapay zeka ile de desteklenen TOF, çok daha yetenekli bir hale geliyor. Bunun yanı sıra çok daha az yer kaplayan sensörler, ışık tabanlı çalıştığı için maliyeti de aşağı çekiyor. Bunun yanı sıra TOF için herhangi bir çentiğe de ihtiyaç duyulmuyor.

Vivo tarafından yapılan açıklamaya göreyse 300.000 noktayı inceleyebilen TOF,Face ID karşısında tam 10 kat daha hızlı. Portre modunda çok daha başarılı işler çıkarabileceği iddia edilen bu sistem arıtılmış gerçeklik tarafında da gelecek vadediyor.

Son dönemde yaptığı önemli girişimlerle adından sıkça bahsettiren Vivo bakalım bizi şaşırtmaya devam edecek mi?

 

Haber; shiftdelete.net

 

07 HABER MAGAZİN
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi 
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
Gmail:07habermagazin@gmail.com
 
www.07habermagazin.com.tr
www.07haber.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07habermagazin.com
www.07antalyahaberleri.com
www.Antalyasporhaberleri.com
www.antalyatempo.com
www.07indirimkarti.com
www.antalyabonus.com
www.bonuskarti.com
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi

Tüm hakları saklıdır ® 2014 ANTALYA HABERLERİ 07 HABER MAGAZİN haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi